Markýzy


Markýzy mají několik předností. Především jsou schopny zastínit větší plochy teras, balkónů či prosklených výloh. Dále dotváří architektonický vzhled objektu a stávají se jeho nedílnou součástí. V naší nabídce je velké množství typů, které vyhoví všem účelům.

Ovládání markýz je velice jednoduché. Základním typem je ovládání klikou. V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním. Žádaným doplňkem dnes bývá čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak jejímu poškození.

 

HORIZONTÁLNÍ MARKÝZY

Klasické markýzy s výsuvnými rameny a bez kazety. Tradiční funkční prvek protisluneční ochrany, který nikdy nezklame a vždy vytvoří na jakékoliv terase příjemný stín a pohodu.

Markýza SIRIUS

Sirius se řadí do tzv. ekonomické řady markýz. Jedná se o jednoduchou konstrukci dostupnou pouze v bílé barvě. Ve svinutém stavu je možné markýzu chránit stříškou. Markýzu lze upevnit čelně na fasádu nebo do stropu.

Další informace – Sirius

Markýza RIVIERA

Riviera je vyšší třída markýzy. Je dostupná ve více odstínech RAL a lze ji také opatřit navíjecím volánem, který umožní i čelní stínění. Ve svinutém stavu je možné markýzu chránit stříškou. Markýzu lze upevnit čelně na fasádu nebo do stropu.

Další informace – Riviera

Markýza ALANIS

Výsuvná markýza vhodná pro zastínění prostor v domácnosti, teras a balkonů. Maximální šířka: 6000 mm / maximální výsuv: 3000 mm

 Markýza SIRCOMA

Výsuvná markýza vhodná pro zastínění větších ploch a komerčních prostor. Maximální šířka: 12000 mm / maximální výsuv: 4000 mm / 4250 mm (v bílé barvě)

Markýza YORIKA

Výsuvná polokazetová markýza vhodná pro zastínění balkonů a teras. Maximální šířka: 6500 mm / maximální výsuv: 3500 mm

KAZETOVÉ MARKÝZY

Vylepšené výsuvné markýzy opatřené kazetou. Přidanou hodnotou je ochrana potahu před vlivy počasí a vyšší estetika díky skrytým funkčním prvkům markýz.

Markýza FETUNA

Markýza Fetuna konstrukčně vychází z markýzy Riviera. Elegantní zakrytování bez zadního profilu umožňuje chránit potah markýzy i umístit čelní clonu. Markýzu doporučujeme kotvit čelně na fasádu.

Další informace – Fetuna

Další informace – Fetuna s navíjecím volánem

Markýza AURORA

Markýza má moderní kónický tvar. Její velkou předností je široké rozmezí nastavení sklonu ramen – od 5° do 70° při bočním uchycení a od 18° do 90° při stropním uchycení. To znamená, že se můžete chránit i před velmi nízkým sluncem.

Další informace – Aurora

Markýza BELLA

Stejně jako Aurora je i markýza Bella celokazeta, takže její konstrukční části nejsou viditelné. Jedná se o robustnější markýzu holandského původu. Je k dostání i v moderní barvě RAL antracit se strukturou.

Další informace – Bella

Markýza ARESBOX

Celohliníková markýza Aresbox se odlišuje od ostatních markýz v našem portfoliu. Je třeba upozornit na mezeru mezi kazetou a zdí díky kotevním konzolám a zajímavě řešeným bočnicím markýzy. Markýza umožňuje dosáhnout velkých rozměrů.

Markýza COVER

Výsuvná kazetová markýza vhodná pro zastínění balkonů a teras. Maximální šířka: 6000 mm / maximální výsuv: 3500 mm.

Markýza VEGA

Výsuvná kazetová markýza vhodná pro zastínění balkonů a teras. Maximální šířka: 4800 mm / maximální výsuv: 3000 mm

Markýza MILLENIUM

Celohliníková uzavíratelná konstrukce rámu s látkovou výplní a elektronicky výsuvným mechanismem zabezpečující komfortní ovládání. Maximální šířka: 4500 mm / maximální výsuv: 5000 mm

VÝKLOPNÉ MARKÝZY

Výklopné markýzy pro ochranu prosklených ploch výloh nebo menších oken a balkonů. Finančně výhodná a funkční varianta stínicí techniky.

Markýza RIMINI

Konstrukce markýzy je velmi jednoduchá, proto můžeme dosáhnout příznivé ceny. Ramena je možné vyklopit až do 120° a tak dosáhnout téměř vertikálního zastínění. Markýzu lze ve svinutém stavu chránit stříškou. Montáž je možné provádět na zeď (čelně) nebo do ostění.

Další informace – Rimini

 

SVISLÉ MARKÝZY

Svislé markýzy mají nepostradatelné místo v ochraně interiérů před přehříváním. Umístění přímo na okna a snadné ovládání z interiéru či exteriéru umožní okamžitou regulaci průchozího světla.

Markýza SCREEN ZIP

Unikátní systém zipu zajištuje 100% napnutí potahu markýzy ve vodících kolejnicích a zamezuje vzniku mezery mezi potahem a kolejnicemi. Kazety mohou být ve třech velikostech: 95 mm – hranatá a zkosená s lištou nebo 105 a 125 mm – hranatá s lištou a zkosená s lištou.

Další informace – Screen ZIP

Markýza BOHEMIASCREEN EXT

Bohemiascreen Ext snižuje potřebu využívání klimatizace v letních měsících a chrání místnosti před UV zářením. Přispívá k vytváření příjemného pracovního prostředí a zvyšuje tím pracovní výkon. Kazeta může být hranatá nebo zkosená s lištou.

Další informace – Bohemiascreen EXT

Markýza DROPPY

Markýzu Droppy dodáváme se třemi různými typy bočního vedení: hliníkovými vodícími kolejnicemi, nerezovými vodícími lanky a nerezovými vodícími tyčemi. Verze Cabrio je pak bez kazety, pouze s bočními konzolami. Montáž je možné provádět na zeď (čelně), do ostění a do stropu.

Další informace – Droppy

Další informace – Droppy Cabrio

Markýza SANDRA EXT

Sandra je jednoduchá svislá markýza s vodícími nerezovými tyčemi. Montáž je možné provádět na zeď (čelně), do ostění a do stropu. Lze ji dodat s průhledným PVC oknem. Tak Vás chránit Vaši pergolu před větrem a deštěm, ale zároveň umožní kochat se Vaší zahradou.

Další informace – Sandra EXT

 

KOŠOVÉ MARKÝZY

Klasické markýzy, bez kterých si neumíme představit žádnou správnou cukrárnu, pekařství nebo uzenářství.

Košové markýzy a tunely

Tunel je konstrukcí podobný košové markýze a najde své uplatnění všude tam, kde je třeba stabilně chránit zákazníky či návštěvníky před vlivy počasí. Ideální je například pro hotely, kde vytváří příjemný vstup do recepce. Konstrukce tunelu je z hliníkových profilů a potahu z vrstveného PVC. Rozměry i tvary vyrábíme podle požadavků zákazníků.

Další informace – Tunely a košové markýzy

 


Máte zájem nebo potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte nás.