Teleskopické brány


Dalším typem nabízených bran jsou tzv. teleskopické brány, jedny z nejúspornějších typů, co se týče prostoru, ale zároveň nejvíce konstrukčně náročné. Každá zakázka na teleskopickou bránu musí mít svůj stavební projekt, který se odvíjí od konkrétních podmínek. O velké úspoře místa hovoří i fakt, že délka bočního prostoru je snížena až na polovinu čisté šířky vjezdu (plus průměrně 60cm). Teleskopické brány lze vyrobit na míru ve variantě posuvné po koleji nebo tzv. samonosné. Dle šířky vjezdu se pak vytvoří dvoudílná nebo trojdílná varianta. Jde o křídla, kde jedno je posouváno automatickým pohonem a druhé (třetí) přes pomocný převod.

Naše firma neprovádí přípravné stavební práce, které tento typ brány vyžaduje. Na základě stavebního projektu je třeba nachystat betonový základ, kabeláž atd.

Co se týče životnosti a ochraně proti korozi, tak její dlouhodobost a vysokou odolnost zaručuje žárově zinkované nebo nerezové provedení všech částí teleskopické brány.

Používané pojezdové komponenty CAIS zajišťují přesný, lehký a tichý chod.

V neposlední řadě se řeší se zákazníkem design teleskopické brány. Jako u ostatních modelů přistupujeme individuálně ke každé zakázce. Barevná škála je široká a výplně můžou být dřevěné, jacklové, z tahokovu, pletiva nebo originálně kované.

I když se v případě teleskopické brány jedná o výrobně nejnáročnější typ brány, tak jsou díky svým výhodám (rychlost a úspora prostoru) vyhledávaným typem vjezdových bran a často je zákazníkům montujeme.

Ukázky teleskopických bran montovaných naší firmou: