Venkovní rolety Panorama a Panorama kombi


Popis rolety PanoramaVenkovní rolety Panorama jsou dokonalou kombinací rolet a žaluzií. Lze je stahovat dolů nebo vytahovat nahoru jako rolety a naklápět jim lamely jako u žaluzií. Umí tak zabezpečit, zastínit, zatemnit a při naklopení lamel propustí dovnitř dostatek vzduchu i světla. Varianta Panorama Plus nabízí navíc ochranu před dotěrným hmyzem díky zabudované drátěné síťce.

 

 

 

 

 

 

 

Jak dochází k naklápění lamel?

Díky speciálním profilům tvořeným pohyblivou klapkou a pevnou částí lamely s velkými prosvětlovacími a provětrávacími otvory. Tyto profily jsou vyrobeny z kvalitního extrudovaného a práškově lakovaného hliníku. Při úplném zatažení rolety dochází k postupnému otvírání lamelových klapek a tím k odkrývání velkých otvorů v lamelách. Lamely se otvírají odspodu a postupně, proto mohou být spodní lamely otevřené, zatímco horní zůstávají zavřené a otvírají se plynule při dalším pohybu rolety směrem dolů. Při vytahování rolet se klapky lamel opět vrátí do zavřené polohy a otvory se tak zakryjí. Lamely potom zdánlivě zase vypadají jako klasické roletové lamely.

Rolety Panorama i Panorama Plus jsou vyráběny z hliníkových komponentů a jsou slučitelné s běžnými roletovými kastlíky, vodícími lištami, pohony a ovládáním. Jsou vhodné pro novostavby, dovybavení i renovace.

Dostupné v tomto barevném provedení:
Výhody a nevýhody rolet
  • lze naklápět jednotlivé lamely
  • přinesou vám značnou úsporu energie při vytápění
  • přinesou vám příjemnou tepelnou pohodu i bez klimatizace
  • zajistí vám vyšší stupeň zabezpečení vašeho majetku
  • jsou bezúdržbové
  • zajistí vám ochranu proti nepříznivému počasí a pohledům zvenčí
  • snižují venkovní hluk
  • ochrana před hmyzem (u varianty Panorama Plus)zajistí nepřímé denní světlo a proudění vzduchu

              nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady

 

Skladby lamel u rolet

Lamely pravotočivé roletyLamely levotočivé rolety

 

Lamely levotočivé rolety                                                Lamely pravotočivé rolety