Venkovní žaluzie


Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Používají se nejenom k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů, ale i administrativních či komerčních budov.

Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější než vnitřní žaluzie. V létě mohou snížit teplotu v místnosti až o 10 °C. Jsou vyráběny na míru pro každý dům. Na jejich instalaci myslete dostatečně dopředu, ideálně už ve fázi projektu. montáž lze provést bez krytí horního nosiče, s krytem z hliníkového plechu, v pod omítkové schránce, samonosném provedení nebo do stavebního překladu. vybírejte ze široké nabídky barev a tvarů lamel, na manuální nebo elektrické ovládání.

 

 

Jednotlivé typy venkovních žaluzií:

Z 70

Venkovní žaluzie Z-70 je ideální volbou pro všechny, kteří upřednostňují jemnější vzhled. Jednotlivé lamely jsou široké 70 mm. Stejně jako žaluzie Z-90 Noval mají lamely ve tvaru písmene Z, které úplně zaklapnou a zajišťují dokonalý stín v interiéru. Pro lepší a tišší dovření jsou lamely opatřené plastovým těsněním.

Z90

Prvotřídním produktem na trhu exteriérového stínění je venkovní žaluzie Z-90 Noval. Jednotlivé lamely jsou široké 90 mm a mají tvar písmene Z. Spodní strana lamel je opatřena plastovým těsněním pro lepší a tišší dovření.

T80

K současným moderním stavbám se hodí venkovní žaluzie T-80. Zastíní nejen rodinné a bytové domy, ale také školy a kanceláře. Je typická svou hranatou lamelou ve tvaru písmene T. Mezi její přednosti patří zejména nízký nábal díky šířce lamely 80 mm, lepší dovírání lamel a vysoká odolnost proti větru.

F80

Venkovní žaluzie F-80 má 80 mm široké lamely ve tvaru písmene C. Hodí se k zastínění zejména pásových oken administrativních budov a velkých oken komerčních objektů. Největší výhodou žaluzie F-80 je nízká výška nábalu. Vytažená žaluzie tedy neubírá příliš světlé výšky okna.

C80 VENTAL

Venkovní žaluzie C-80 Vental ochrání před sluncem a zároveň umožňují větrat. Inovativní zahnutý tvar lamel ve tvaru písmene C se šířkou 80 mm zaručuje malý nábal (svazek stažených lamel) vytažené žaluzie. Zvýšený počet lamel navíc poskytuje lepší zastínění.

Protal

Protal patří svým zpracováním mezi nejlpevnější žaluzie. Má minimalistický vzhled bez provázků, celokovové bytelné provedení a odolnou povrchovou úpravu, která vydrží i v nejnáročnějších podmínkách. Lamely ve tvaru U a jejich tloušťka 0,6 mm zaručují úplné zastínění a extrémní odolnost proti větru o rychlosti až 88 km/h. Gumové těsnění na lamelách přispívá k jejich tichému dovírání. Na rozdíl od jiných typů žaluzií lze lamely žaluzie Protal snadno vyměnit.
 

Podomítkové schránky z purenitu

 

 

Venkovní žaluzie se nejčastěji instalují do schránky skryté pod fasádou domu, která po vytažení žaluzie zcela zakryje nábal lamel a žaluzie je tak v této schránce uschována a chráněna před okolními vlivy. Vytažená žaluzie není vidět při pohledu z interiéru ani exteriéru domu. Pod omítkové schránky jsou vyráběny vždy na míru a jejich rozměry vychází z velikosti okna či dveří a zvoleného typu lamely venkovní žaluzie. Spodní strana čelní desky schránky je opatřena hliníkovou omítkovou lištou pro čisté zakončení omítky. Schránky jsou z vnitřní strany opatřeny šedou barvou.  Vyrábí se ve variantách se zadní izolací, nebo bez izolace a je možné je libovolně spojovat rovným i rohovým spojem bez omezení celkové délky schránky.

 

PURENIT

 

 

 

 

 

Schránky jsou vyráběny ze speciálního konstrukčního materiálu PURENIT® 550MD. Jde v podstatě o materiál na polyuretanové bázi z tvrdé recyklovatelné PIR pěny s vlastnostmi dřeva. Tato lehká ale zároveň tuhá deska o tloušťce 15 mm, je zdravotně nezávadná a vyznačuje se vysokou plošnou a bodovou odolností proti mechanickému namáhání. Má dlouhodobou teplotní odolnost +100 °C, krátkodobou teplotní odolnost +250 °C a minimální nasákavost. Vyniká rozměrovou stálostí vlivem vlhkosti a teploty.  Použitím materiálu PURENIT® 550MD nedochází ke vzniku tepelných mostů. Díky všem těmto vlastnostem je tento materiál velmi často využíván zejména ve stavebnictví.

Schránky vyrobené z tohoto materiálu jsou lehké, ale přesto velmi pevné.

 

 

 

 

 

 


Máte zájem nebo potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte nás.