Rolovací vrata


Rolovací vrata jsou ideálním řešením jak pro nově stavěné garáže, tak i pro již stávající v budovách. Zabezpečují stavební otvory, garáže, skladovací nebo obchodní objekty proti nežádoucímu vniknutí a atmosférickým vlivům.

Jeden z  typů garážových vrat jsou tzv. rolovací vrata, která se využívají v garážích s menším rozměrem, do hotových garáží, které například neumožňují další stavební úpravy. Jednoduše se namontuje box nad garážovým otvorem a do něj se po zmáčknutí tlačítka narolují vrata. Pancíř je odolný proti mechanickému tlaku (např. pokus o násilné vniknutí do vaší garáže) a pevné vodící lišty zabrání jeho případnému vytržení. Násilnému zvednutí pancíře zabraňuje tzv. elektromagnetická brzda motoru a blokovací držáky. Díky dodatečné instalaci tzv. infrazávory snižujeme riziko úrazu nebo poškození vozidla. Když v průběhu zavírání rolovacích garážových vrat zjistí nějaký pohyb pomocí fotobuňky, tak se vrata okamžitě zastaví. Při variantě použitý elektrických motorů můžete z pohodlí svého auta nejen otevřít a zavřít již z dálky svá garážová vrata, ale také např. rozsvítit světla v garáži. Eleganci a sladění s ostatními prvky na domě podtrhuje výběr se široké škály palet, včetně struktury a barvy. Rolovací vrata jsou skvělým řešením i pro ty nejmenší garážové prostory.

PER 77 vratový profil

hliníkový doplňující s prosklením

Profil PER 77 se používá s profilem PA 77, umožňujícím dodatečné dosvětlení vnitřku garáže.

Je vyroben z vysoce kvalitní hliníkové slitiny potažené práškovým lakem odolným vůči otěru a působení atmosférických vlivů, v bohaté barevné škále dle palety RAL. Takto získaný povlak se vyznačuje velmi dobrou trvanlivostí odstínů. Hliníkové profily patří k ekologicky čistým výrobkům.

 

Prospekt rolovacích vrat

 

 

Rolovací mříže PER77 – hliníková

Čím dál častější akty vandalismu a krádeže nutí majitele obchodů, obchodních pasáží, bank nebo muzeí rozhodnout se pro náležité zabezpečení se současnou možností prezentace vlastního zboží. Ve snaze splnit tato očekávání Aluprof nabízí rolovací mříž provedenou z vysoce kvalitní hliníkové slitiny pokryté práškovým lakem odolným vůči otěru a působení atmosférických vlivů, v bohaté barevné škále dle palety RAL.

Rolovací mříž Aluprof je bezpečným řešením. Standardně je vybavena níže uvedeními druhy zabezpečení:

 • ochranou proti samočinnému rozvinutí pancíře (bezpečnostní brzda),

 • ochranou proti přimáčknutí zavírající se mříží (kontaktní bezpečnostní snímač ve spodní liště nebo sada fotobuněk),

 • elektronickým čidlem proti přetížení nebo mechanickým vytahovacím spínačem znemožňujícím vytáhnout mříž,

 • nouzovým ručním systém otevírání mříže.

 • Rolovací mříže  jsou všestranným řešením. Mříž lze namontovat jak do již stávajících objektů, tak i teprve stavěných. Základní funkcí a předností rolovací mříže je ochrana objektu se současnou možností:

  • prezentace vystaveného zboží,

  • zajištění příslušné ventilace pasáží a podzemních garáží, vícepodlažních parkovišť,

  • změny rozestupu a počtu okének, abyste si mohli vytvořit vlastní vzory,

  • použití prosklení v profilu mříže, které tvoří dodatečnou ochranu proti větru, dešti, prachu atp.

  Mříž se navíjí na hliníkovou navíjecí trubku osazenou ve schránce nebo na konzolách, které tvoří její podpěru a uložení ložisek. Konzoly se připevňují přímo ke stěně nebo jiným konstrukčním prvkům objektu.