Porgoly s posuvnou střechou


Pergoly s posuvnou střechou jsou moderním typem zastřešení terasy. Pokud budete chtít vidět oblohu, jednoduše zatáhnete látku pod ochrannou stříšku. Důmyslný odtokový systém pergoly odvádí vodu mimo terasu uvnitř hliníkové konstrukce. Mimo jiné má střecha výborné termoizolační vlastnosti, a tak i v těch nejteplejších letních dnech bude udržovat na Vaší terase příjemné klima. Posuvná střecha je vyrobena ze tří vrstev, horní vrstva slouží ke snadnému odtékání dešťové vody, prostřední vrstva zabraňuje průniku světelných paprsků a spodní vrstva je pohledová pro zákazníka.

 

Pergola Vitalia

Pergola Vitalia umožní vychutnat si pohodlí vaší terasy. Patří mezi pergoly označované jako „protidešťové“. Sřecha pergoly se sklonem 7 stupňů zajišťuje, že veškerá voda odtéká z potahu pryč. Vitalia se hodí k rodinným domům, ale také pro zastínění zahrádek restaurací.

Pergola Vitalia je vyrobena z extrudovaných hliníkových profilů. Kvalitní práškový nátěr zajišťuje dlouhou životnost a odolnost. Barvu konstrukce můžete vybírat až z 19 barev a barvu potahu ze širokého množství trendy odstínů. Maximální šířka pergoly Vitalia je 13 m a výsuv 6 m.

 


Pergoly Nobleza

Noblesní vzhled pergoly Nobleza jde naproti také jejím užitným hodnotám. Celohliníková konstrukce je téměř bezúdržbová a vyznačuje se dlouhou životností. Střechu pergoly tvoří velmi kvalitní nehořlavá voděodolná látka. Nobleza je ideální pro zastřešení velkých zahrádek restaurací.

Venkovní pergolu Nobleza je možné doplnit o integrované LED osvětlení s ovladačem dálkového stmívání, který umožňuje změnit intenzitu osvětlení dle nálady. Posuvná střecha se sklonem 7 stupňů poskytuje plynulý odtok vody při dešti. Maximální šířka pergoly Nobleza je 13 m a výsuv 7 m.

 


Pergola LINIE

Pergola Linie je jediná pergola v naší nabídce, která je skutečně voděodolná. Mezi vodícími kolejnicemi a potahem je totiž vloženo těsnění a odtok vody je zajištěn okapem. Potah je ve svinutém stavu chráněn stříškou, která je součástí výrobku.


Veranda Box

Největší předností markýzy Veranda Box je flexibilita umístění vodících profilů a přesah potahu přes půdorysnou plochu zimních zahrad, protože tak částečně chrání i svislé prosklené plochy. Umožňuje také větší variabilitu montáže na konstrukce zimních zahrad a pergol.

Se dvěma stojnými nohami vytvoří velmi funkční a estetické terasové krytí, které se přizpůsobí prostorovým možnostem teras. Potah napínají patentované plynové písty umístěné ve vodících profilech, které umožňují maximální vypnutí potahu v každé poloze.

VÝROBNÍ ROZMĚRY
Maximální rozměr markýzy je šířka 6 000 mm x vyložení 4 000 mm                                                                        nebo šířka 5 000 mm x vyložení 6 000 mm.
Minimální rozměr markýzy je šířka 1 600 mm a vyložení 2 500 mm.
Minimální sklon je 15°.


Pergola LATIN

Pergoly mají větší odolnost proti větru než běžné markýzy a při větších rozměrech je tak vhodnější zvážit pořízení pergoly. Pergolu lze využít jako terasovou pergolu, samostatně stojící pergolu se 4 nohami nebo podvěšenou ke stínění již existujících pergol. Moduly pergoly lze řadit za sebe a tak zvětšit užitný prostor pod markýzou.

VÝROBNÍ ROZMĚRY
Maximální rozměr markýzy je šířka 6 000 mm x vyložení 6 000 mm.
Standardní rozpětí profilů, ve kterých je uchycen potah, se pohybuje v rozpětí od 420 mm                                    do 500 mm v závislosti na vyložení markýzy.


Pergola ZEN

Pergoly mají větší odolnost proti větru než běžné markýzy a při větších rozměrech je tak vhodnější zvážit pořízení pergoly. Pergolu lze využít jako terasovou pergolu, samostatně stojící pergolu se 4 nohami nebo podvěšenou ke stínění již existujících pergol. Moduly pergoly lze řadit za sebe a tak zvětšit užitný prostor pod markýzou.

VÝROBNÍ ROZMĚRY
Maximální rozměr markýzy je šířka 6 000 mm x vyložení 6 000 mm.
Standardní rozpětí profilů, ve kterých je uchycen potah, se pohybuje v rozpětí od 420 mm                                      do 500 mm v závislosti na vyložení markýzy.

 

Výhody a nevýhody pergol s posuvnou střechou

Výhody pergoly s posuvnou střechou

Nevýhody pergoly s posuvnou střechou

  • regulace slunečních paprsků – např. na jaře je slunce vyhledávané, v parném létu se chceme schovávat

  • střecha není odolná proti sněhové nadílce

  • nebrání průniku světla do interiéru – pokud terasu nevyužíváme v zimě, tak stažená jako by tam nebyla

  • ochrání před deštěm i ostrým sluncem