Pergoly s pevnou střechou


ZAHRADNÍ HLINÍKOVÁ PERGOLA LEGEND

Klasická hliníková pergola !

Hliníkové pergoly GARDENDREAMS LEGEND jsou nejpopulárnější variantou pergol s pevnou střechou. Střechu této pergoly může tvořit 16 mm komůrkový polykarbonát v několika variantách, ale také 8 mm bezpečnostní sklo. Konstrukce pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou Tiger Drylac ve 4 odstínech bez příplatku. Pergola se standardně dodává se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru), ale za příplatek je možno zvolit sklon od 5° do 15°. Hliníková pergola má v přední části okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 110 x 110 mm a mají standardní délku 2400 mm. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.​​nebo

ROBUSTNÍ HLINÍKOVÁ PERGOLA EXPERT

Robustní pergoly GARDENDREAMS EXPERT jsou vhodnou variantou pro projekty, kde je požadavek na co nejmenší počet sloupů v přední části pergoly. Střechu této zasílené pergoly může tvořit 16 mm komůrkový polykarbonát, ale také 8 mm bezpečnostní sklo. Konstrukce bezúdržbových pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou Tiger Drylac ve 4 odstínech bez příplatku. Pergola se standardně dodává se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru), ale za příplatek je možno zvolit sklon od 5° do 15°. Hliníková pergola má v přední části zesílený okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 110 x 110 mm a mají standardní délku 2400 mm. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.

Nejdůležitější částí hliníkové pergoly je vyztužený okap v přední části, který má rozměr 223 x 135 mm a může být dodán v provedení Flat (rovný), Round (kulatý) nebo Rustical (rustikální – ozdobný). Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 95 x 55 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 110 x 110 mm, které jsou standardně dodávány v délce 2400 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny (3000, 4000 nebo 6000 mm).

Screenové rolety pro hliníkovou pergolu LEGEND

 

 

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE HLINÍKOVÉ PERGOLY

Hliníková pergola je sestavena z extrudovaných hliníkových profilů té nejvyšší kvality, kterou jsou ošetřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac. Nejdůležitější částí hliníkové pergoly je okap v přední části, který má rozměr 198 x 135 mm a může být dodát v provedení Flat (rovný), Round (kulatý) nebo Rustical (rustikální – ozdobný). Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 95 x 55 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 110 x 110 mm, které jsou standardně dodávány v délce 2400 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny (3000, 4000 nebo 6000 mm).

Detaily hliníkové pergoly s pevnou střechou Legend

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE PERGOL

Hliníkové profily, které tvoří pergolu jsou opatřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger. V základní nabídce jsou k dispozici 4 barvy bez příplatku (RAL9016 – bílá (lesklá), RAL9001 – krémová (lesklá), RAL7016 – atracit (strukturovaná) a RAL9007 – stříbrná (strukturovaná). Za příplatek je možno zvolit jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL v provedení lesklá nebo strukturovaná.

Základní barvy hliníkové konstrukce pergol

ROZMĚRY HLINÍKOVÉ PERGOLY S PEVNOU STŘECHOU

Hliníkové pergoly dodáváme na míru pro každou terasu. Minimální rozměr pergol se střechou z polykarbonátu je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 15.000 x h. 5.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 5. Minimální rozměr pergol se střechou z bezpečnostního skla je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 15.000 x h. 4.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 6.

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ PEVNÉ PERGOLY

Hliníkové pergoly s pevnou střechou vám zajistí odtok dešťové vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

Okapový systém hliníkové pergoly s pevnou střechou

BEZÚDRŽBOVÁ STŘECHA HLINÍKOVÉ PERGOLY

Střecha hliníkové pergoly může být tvořena komůrkovým polykarbonátem o tl. 16 mm nebo 8 mm bezpečnostním sklem (lepené). Nejprodávanějším typem střechy je polykarbonát, který je cenově dostupnější a může být bez příplatku v provedení čirý a mléčný. Za příplatek může být polykarbonát extra čirý, antracitový s lepší odrazivostí tepla, čirý s lepší odrazivostí tepla a mléčný s lepší odrazivostí tepla.

Typy polykarbonátu pro pergolu LEGEND

Dražší variantou je bezpečnostní sklo (lepené) tl. 8 mm, které je každým rokem populárnější. Hliníkovou pergolu se sklem doporučujeme opatřit stíněním pomocí různých typů markýz, baldachýnů nebo plisé pro lepší tepelný komfort pod pergolou.

 

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ PERGOLA S POLYKARBONÁTEM

Hliníkovou pergolu s pevnou střechou, kterou tvoří pouze polykarbonát (nikoliv bezpečnostní sklo) je možné doplnit o zadní samostatně stojící konstrukci. Tato hliníková konstrukce se skládá z extrudovaných hliníkových profilů v barvě konstrukce pergoly. Rozměry profilů pro tuto konstrukci jsou 110 x 110 mm. Samostatně stojící pergolu doporučujeme kotvit pomocí „steel base“ (ocelová pozinkovaná patka, která se nasune do stojin o rozměru 110 x 110 mm). Maximální rozměr kompletně samostatně stojící hliníkové pergoly je š. 7000 x h. 5000 mm. Zadní pomocná konstrukce se doporučuje i v případě kotvení pergoly k dřevostavbě (pro lepší stabilitu a vyšší možnosti kotvení do stěny).

Samostatně stojící hliníková pergola