Pergoly s pevnou střechou


Výhody pergol

  • Kvalitní výrobek “Made in Germany” se zárukou 5 let
  • Integrovaný okap v přední části zabezpečí dokonalý odvod vody
  • Vhodné použití do 2. sněhového pásma se zatížením 170 kg/m2
  • Možnost integrovaného LED osvětlení ve střešních profilech
  • Základní barvy bílá, krémová, antracitová a stříbrná
  • V základní nabídce strukturované povrchy (antracit a stříbrná)
  • 16 mm polykarbonát nebo 8 mm bezpečnostní sklo
  • Vhodné o doplnění o stínění (markýza nebo screenové rolety)
  • Rozšířitelnost na zimní zahradu pomocí posuvného zasklení

ZAHRADNÍ HLINÍKOVÁ PERGOLA LEGEND

Klasická hliníková pergola !

Hliníkové pergoly GARDENDREAMS LEGEND jsou nejpopulárnější variantou pergol s pevnou střechou. Střechu této pergoly může tvořit 16 mm komůrkový polykarbonát v několika variantách, ale také 8 mm bezpečnostní sklo. Konstrukce pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou Tiger Drylac ve 4 odstínech bez příplatku. Pergola se standardně dodává se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru), ale za příplatek je možno zvolit sklon od 5° do 15°. Hliníková pergola má v přední části okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 110 x 110 mm a mají standardní délku 2400 mm. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.​​nebo

ROBUSTNÍ HLINÍKOVÁ PERGOLA EXPERT

Robustní pergoly GARDENDREAMS EXPERT jsou vhodnou variantou pro projekty, kde je požadavek na co nejmenší počet sloupů v přední části pergoly. Střechu této zasílené pergoly může tvořit 16 mm komůrkový polykarbonát, ale také 8 mm bezpečnostní sklo. Konstrukce bezúdržbových pergol je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality, které jsou ošetřeny kvalitní práškovou barvou Tiger Drylac ve 4 odstínech bez příplatku. Pergola se standardně dodává se sklonem 8° (klesání 14 cm na metru), ale za příplatek je možno zvolit sklon od 5° do 15°. Hliníková pergola má v přední části zesílený okapový systém, který odvádí dešťovou vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková trubka. Stojiny v přední části jsou z profilu 110 x 110 mm a mají standardní délku 2400 mm. Pergola s pevnou střechou může být použita v 1. a 2. sněhovém pásmu a je testována na zatížení sněhem až 170 kg/m2.

Nejdůležitější částí hliníkové pergoly je vyztužený okap v přední části, který má rozměr 223 x 135 mm a může být dodán v provedení Flat (rovný), Round (kulatý) nebo Rustical (rustikální – ozdobný). Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 95 x 55 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 110 x 110 mm, které jsou standardně dodávány v délce 2400 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny (3000, 4000 nebo 6000 mm).

 

 

 

ZÁKLADNÍ POPIS KONSTRUKCE HLINÍKOVÉ PERGOLY

Hliníková pergola je sestavena z extrudovaných hliníkových profilů té nejvyšší kvality, kterou jsou ošetřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger Drylac. Nejdůležitější částí hliníkové pergoly je okap v přední části, který má rozměr 198 x 135 mm a může být dodát v provedení Flat (rovný), Round (kulatý) nebo Rustical (rustikální – ozdobný). Další velmi důležitou části jsou středové a krajové krokve s integrovaným gumovým těsněním, které mají rozměr 95 x 55 mm a jsou zajištěny krycími profily, taktéž s těsněním. V přední části jsou umístněny extrudované hliníkové stojiny o rozměru 110 x 110 mm, které jsou standardně dodávány v délce 2400 mm, ale za příplatek je možno dodat delší stojiny (3000, 4000 nebo 6000 mm).

Detaily hliníkové pergoly s pevnou střechou Legend

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE PERGOL

Hliníkové profily, které tvoří pergolu jsou opatřeny práškovou barvou od rakouského výrobce Tiger. V základní nabídce jsou k dispozici 4 barvy bez příplatku (RAL9016 – bílá (lesklá), RAL9001 – krémová (lesklá), RAL7016 – atracit (strukturovaná) a RAL9007 – stříbrná (strukturovaná). Za příplatek je možno zvolit jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL v provedení lesklá nebo strukturovaná.

Základní barvy hliníkové konstrukce pergol

ROZMĚRY HLINÍKOVÉ PERGOLY S PEVNOU STŘECHOU

Hliníkové pergoly dodáváme na míru pro každou terasu. Minimální rozměr pergol se střechou z polykarbonátu je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 15.000 x h. 5.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 5. Minimální rozměr pergol se střechou z bezpečnostního skla je š. 3.000 x h. 2.000 mm a maximální rozměr pak š. 15.000 x h. 4.000 mm. Podle rozměru je pak přizpůsoben počet předních hliníkových stojin v přední části od 2 do 6.

ODVOD DEŠŤOVÉ VODY UVNITŘ PEVNÉ PERGOLY

Hliníkové pergoly s pevnou střechou vám zajistí odtok dešťové vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

Okapový systém hliníkové pergoly s pevnou střechou

BEZÚDRŽBOVÁ STŘECHA HLINÍKOVÉ PERGOLY

Střecha hliníkové pergoly může být tvořena komůrkovým polykarbonátem o tl. 16 mm nebo 8 mm bezpečnostním sklem (lepené). Nejprodávanějším typem střechy je polykarbonát, který je cenově dostupnější a může být bez příplatku v provedení čirý a mléčný. Za příplatek může být polykarbonát extra čirý, antracitový s lepší odrazivostí tepla, čirý s lepší odrazivostí tepla a mléčný s lepší odrazivostí tepla.

Typy polykarbonátu pro pergolu LEGEND

Dražší variantou je bezpečnostní sklo (lepené) tl. 8 mm, které je každým rokem populárnější. Hliníkovou pergolu se sklem doporučujeme opatřit stíněním pomocí různých typů markýz, baldachýnů nebo plisé pro lepší tepelný komfort pod pergolou.

 

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ PERGOLA S POLYKARBONÁTEM

Hliníkovou pergolu s pevnou střechou, kterou tvoří pouze polykarbonát (nikoliv bezpečnostní sklo) je možné doplnit o zadní samostatně stojící konstrukci. Tato hliníková konstrukce se skládá z extrudovaných hliníkových profilů v barvě konstrukce pergoly. Rozměry profilů pro tuto konstrukci jsou 110 x 110 mm. Samostatně stojící pergolu doporučujeme kotvit pomocí “steel base” (ocelová pozinkovaná patka, která se nasune do stojin o rozměru 110 x 110 mm). Maximální rozměr kompletně samostatně stojící hliníkové pergoly je š. 7000 x h. 5000 mm. Zadní pomocná konstrukce se doporučuje i v případě kotvení pergoly k dřevostavbě (pro lepší stabilitu a vyšší možnosti kotvení do stěny).

Samostatně stojící hliníková pergola

 

Screenové rolety pro hliníkovou pergolu LEGEND