Fasádní clony


Svislé fasádní clony

jsou jinou alternativou stínění k venkovním roletám a žaluziím. Tyto venkovní stínicí rolety chrání před sluncem, ustojí silný vítr a oživí každou fasádu domu. Zachytí ostré sluneční paprsky a zároveň propustí dostatek denního světla.

Nachází uplatnění při zastínění oken obytných domů, kancelářských budov, škol i dalších obytných budov. Můžete je využít  také například do pergoly sloužící jako boční zástěna a ochrana proti větru. Všechny látky svislých fasádních clon jsou vysoce kvalitní a odolné proti vyblednutí. Stejně jako další venkovní stínění jsou také svislé fasádní clony ovládány manuálně nebo motoricky.

Brání slunečním paprskům a pohledům zvenku, ale nebrání výhledu ven. Zatemňující rolety snižují tepelnou zátěž a šetří tisíce korun za náklady na klimatizaci. Do obytných místností se hodí clony s perforovanou (děrovanou) látkou, která umožňuje částečný průhled ven. Do ložnic jsou ideální zcela zatemňovací látky. Díky široké nabídce barev a kvalitních látek s různou propustností světla si vyberete stínicí prvek na míru.

TYPY SVISLÝCH CLON

 

Clonu  tvoří celohliníková konstrukce. Válec s potahem je ukrytý ve hliníkové kazetě, takže je látka chráněna před rozmary počasí. Kazeta může být hranatá nebo zkosená s lištou. Svislá markýza na oknech snižuje potřebu využívání klimatizace v letních měsících a chrání kanceláře před nevhodnými slunečními paprsky. Dokonale tak přispívá k vytváření příjemného pracovního prostředí.

Hlavní rozdělení svislých clon je podle způsobu vedení potahu : ve vodících lištách nebo v lanku nebo vodící lišty v Zipu

BARVY KONSTRUKCE

 • RAL 9010 bílá
 • RAL 9006 STŘÍBRNÁ
 • RAL 8014 hnědá
 • RAL 7016 antracitová

Konstrukci lze však lakovat do jakýchkoliv barev vzorníku RAL (za příplatek).

BARVY LÁTKY

Potah je vyroben ze speciální akrylátové látky ošetřený nanotechnologií. Dosahuje tak výborných vlastností při ochraně před sluncem a mírným deštěm.

Dalším materiálem jsou technické tkaniny ze skleněného (Screen) nebo polyesterového (Soltis) vlákna, které je potaženo speciálním PVC zátěrem.

ROZMĚRY

Maximální šířka a výška svislé clony je dle typu ….

OVLÁDÁNÍ

 • Mechanicky klikou
 • Elektromotorem

MOŽNOSTI ZA PŘÍPLATEK:

 • elektromotor s ovládáním
 • automatická otřesová čidla – v případě silného větru se markýza automaticky stáhne, čímž se ochrání před poničením
 • jiné odstíny RAL

 


SVISLÁ CLONA SCREEN ZIP

Markýza Screen ZipMarkýza Screen Zip je moderní stínicí systém, který zároveň poskytuje účinnou ochranu před větrem.

Boční markýza Screen Zip je unikátní především díky systému ZIP, který zajišťuje dokonale těsné vedení potahu ve vodících lištách. Potah markýzy je vždy maximálně napnutý a nejsou kolem něj žádné mezery. Markýza je vybavena kazetou, která chrání potah před rozmary počasí, čímž prodlužuje životnost celé markýzy.

Screen Zip se dodává ve dvou rozměrech kazety (95 x 95mm nebo 105x105mm nebo 125 x 125mm). Kazety mohou být buď hranaté nebo zkosené s lištou. Větší kazeta umožňuje výrobu větších rozměrů potahu a to až do 6000 x 6000mm.

BARVY KONSTRUKCE

 • RAL 9010 bílá

Konstrukci lze však lakovat do jakýchkoliv barev vzorníku RAL (za příplatek).

BARVY LÁTKY

Potah je vyroben z technické tkaniny ze skleněného (Screen) nebo polyesterového (Soltis) vlákna, které je potaženo speciálním PVC zátěrem.

ROZMĚRY

Maximální šířka svislé markýzy je 6000 mm, minimální 800 mm. Maximální výška je 6000 mm.

OVLÁDÁNÍ

 • Elektromotorem

MOŽNOSTI ZA PŘÍPLATEK:

 • elektromotor s ovládáním
 • automatická otřesová čidla – v případě silného větru se markýza automaticky stáhne, čímž se ochrání před poničením
 • jiné odstíny RAL