Rolovací mříže


Rolovací mříže jsou primárně využívány k zabezpečení majetku v komerčním sektoru, jako jsou např. vstupy (výlohy) prodejen, skladové prostory atd.

Naše rolovací mříže jsou vyráběny na míru zákazníkovi a je dobré je zakomponovat již v projektové přípravě. Jedná se především o bezpečnostní ochranu výloh a vstupů prodejen (např. v nákupních centrech), dále také komerční a skladové prostory. Rolovací mříže jsou vyráběny ve variantě hliníkové nebo ocelové a v základním provedení ovládané motorem. Díky vysoké kvalitě používaných materiálů je zaručená dlouhá životnost. Bezpečnostní rolovací mříže jsou bezúdržbové a jejich nízká hmotnost snižuje i celkovou hlučnost při jejich pohybu.

 

TYP ROLOVACÍCH MŘÍŽÍ

ocelové nebo hliníkové?

Rolovací mříže nabízíme v několika provedeních – všechny jsou z kvalitního materiálu a konkrétně jde o  ocelové mřížky . Nejoblíbenější mezi zákazníky je rolovací síť VALENCIA, která se hodí pro prodejny nebo obchody v nákupních centrech. Vyniká rovnými liniemi a velmi moderním vzhledem. Dalším typem mříže rolovací je ocelová mříž VERONA, která má naopak vlnitý profil trubek a hodí se především do obchodů v historických částech měst – např. Do zlatnictví nebo antikvariátů. Třetím typem roletové mřížky je mříž RAVENTA, která je určena k ochraně prostor, kam nesmí být vidět, protože je tvořena z neprůhledných plných profilů. Z plných profilů s vysekanými okny je vyrobena rolovací mříž ARIA. Posledním typem je rolovací mříž MONAKO určený do prostorů, kde je vyžadováno nepřetržité větrání a větrání.

Rolovací mříže typ ARIA – NOVINKA

Roletová mříž sestavená z jednostěnných ocelových  lamel , která je v zinkovém provedení. Lamela je vysoká 115mm. Lamela má v sobě vysekaná  okénka o rozměru 100x50mm , které lze vyplnit transparentní PVC výplně. Tento výplň není ve standardu dodávky.

Průměr hřídele rolovacích mříží je v rozmezi 48-60-76-101 na základě rozměrů rolovacích mříží.

Ovládání rolovacích mříží můžete zvolit ručně nebo motoricky pro pohodlné ovládání.

Hraniční rozměry:

Maximální šířka – 11 000 mm

Maximální výška – 5 000 mm

Výsledek obrázku pro rolovací mříže valencieRolovací mříže typ VALENCIA

Valencia P60:  roletová mříž sestavená z rovných 18mm galvanizovaných trubek spojených spojovacím prutem o délce 60mm a tloušťkou stěny 2mm.

Valencia P90:  roletová mříž sestavená z rovných 18mm silných galvanizovaných trubek navzájem spojených propojovacím prutem (dílcem) o rozměru 95mm, síla(tloušťka) 1,5m.

Valencia P120: roletová mříž sestavená z rovných 18mm silných galvanizovaných trubek navzájem spojených propojovacím prutem (dílcem) o rozměru 120mm síla(tloušťka) 1,0 mm Příslušenství rolovací mříže: vertikální „U” vodítka (galvanické držáky – příruby), pružinové boxy a rolovací hřídel. Průměr hřídele rolovací mříže je v rozmezí 48-60-76-101 mm v závislosti na rozměrech mříže.

Ovládání rolovací mříže nabízíme ruční nebo motorové.

Hraniční rozměry:

max šířka – 12 000 mm ( 15 000 mm P120)

max výška – 5 000 mm

Výsledek obrázku pro rolovací mříze veronaRolovací mříže typ VERONA

S14. Rolovací mříže sestavená ze dvou tvarovaných galvanizovaných trubek o síle 14mm. Oba díly rolovací mříže jsou spojeny galvanizovanou sponou.

R14. Rolovací mříže sestavená ze dvou tvarovaných galvanizovaných trubek o síle 14mm. 1,2 díl a uprostřed rovná galvanizovaná trubka jako výztuha mříže, jsou spojeny galvanizovanou sponou.

Součástí příslušenství rolovací mříže jsou vertikální U vodítka (40x25x40)mm, kotvící galvanizované příruby, hřídel s boxy, držáky pro vodítka a kotvící šrouby. Číslo 3 nebo 4 P115 – součásti pro rolovací hřídel.č. 3 P115 spodní komponenty s koncovým komponentem.

Průměr hřídele rolovací mříže je v rozmezí 48-60-76-101 na základě rozměrů rolovací mříže.

Ovládání rolovací mříže můžete zvolit ruční nebo motorové pro komfortní ovládání.

Hraniční rozměry:

max šířka – 11 000 mm

max výška – 5 000 mm

Výsledek obrázku pro rolovací mříze raventaRolovací mříže typ RAVENTA

Rolovací mříže sestavená s galvanizovaných plných profilů (výška 115 mm) tloušťka 0,9mm. Součástí příslušenství roletové mříže jsou U vodítka, kotvící galvanické příruby, hřídel s boxy, spony pro vodítka a kotvící šrouby.

Průměr hřídele rolovací mříže je v rozmezí 48-60-76-101 na základě rozměrů rolovací mříže.

Ovládání rolovací mříže je ruční nebo motorové.

Hraniční rozměry:

max šířka – 12 000 mm

max výška – 5 000 mm

Výsledek obrázku pro rolovací mříže monakoRolovací mříže typ MONAKO

Rolovací mříž sestavená z galvanizovaných profilů (výška 115), tloušťka 0,9mm, mikro-perforováno, průměr 3mm.

Tento typ rolovací mříže je určen pro ochranu obchodů, butiků a prostor, které požadují stálou ventilaci (odvětrávání).
Součástí příslušenství rolovací mříže jsou vertikální U vodítka (40x24x40)mm, kotvící galvanické příruby, hřídel s boxy, spony pro vodítka a kotvící šrouby. Pro dokonalý vzhled rolovací mříže je možná barevná úprava v barvě RAL.

Ovládání rolovací mříže je ruční nebo motorové.

Hraniční rozměry:

max šířka – 12 000 mm

max výška – 5 000 mm

Rolovací Mříže -katalog DMS

Rolovací mříž se skládá z pancíře, z hřídele, z vodících lišt, bočnic a z pružin. Vše zinkově upravujeme a hřídel je barvená.

K rolovací mříži nabízíme širokou škálu příslušenství – motor, klíčový spínač s odblokem či bez odbloku, zámek do koncové lišty, dálkové ovladače, fotobuňky atd.

Kryt obalu mřížky, profily včetně vodítek dokážeme nalakovat do libovolné barvy RAL. Lakování  rolovacích  mříží nabízíme také, ale bez záruky.

Rolovací mříže doporučujeme ovládat motoricky. Rolovací mříže se  vyrábějí buď s centrálním motorem nebo s bočním motorem. Výběr motoru mříže závisí na několika parametrech – např. Na rozměrech mříže, na hmotnosti mříže, na umístění motoru atd. Rádi Vám poradíme.


Rolovací mříže PEK80 – hliníková

Čím dál častější akty vandalismu a krádeže nutí majitele obchodů, obchodních pasáží, bank nebo muzeí rozhodnout se pro náležité zabezpečení se současnou možností prezentace vlastního zboží. Ve snaze splnit tato očekávání Aluprof nabízí rolovací mříž provedenou z vysoce kvalitní hliníkové slitiny pokryté práškovým lakem odolným vůči otěru a působení atmosférických vlivů, v bohaté barevné škále dle palety RAL.

Rolovací mříž Aluprof je bezpečným řešením. Standardně je vybavena níže uvedeními druhy zabezpečení:

 • ochranou proti samočinnému rozvinutí pancíře (bezpečnostní brzda),

 • ochranou proti přimáčknutí zavírající se mříží (kontaktní bezpečnostní snímač ve spodní liště nebo sada fotobuněk),

 • elektronickým čidlem proti přetížení nebo mechanickým vytahovacím spínačem znemožňujícím vytáhnout mříž,

 • nouzovým ručním systém otevírání mříže.

 • Rolovací mříže  jsou všestranným řešením. Mříž lze namontovat jak do již stávajících objektů, tak i teprve stavěných. Základní funkcí a předností rolovací mříže je ochrana objektu se současnou možností:

  • prezentace vystaveného zboží,

  • zajištění příslušné ventilace pasáží a podzemních garáží, vícepodlažních parkovišť,

  • změny rozestupu a počtu okének, abyste si mohli vytvořit vlastní vzory,

  • použití prosklení v profilu mříže, které tvoří dodatečnou ochranu proti větru, dešti, prachu atp.

  Mříž se navíjí na hliníkovou navíjecí trubku osazenou ve schránce nebo na konzolách, které tvoří její podpěru a uložení ložisek. Konzoly se připevňují přímo ke stěně nebo jiným konstrukčním prvkům objektu.