Předokenní rolety


Předokenní rolety je jedna z variant zastínění, která se hodí pro novostavby i rekonstrukce. Chrání nejen vaše soukromí, ale v létě brání přehřívání a v zimě zbytečným únikům tepla. V případě stažené předokenní rolety se jedná o dokonalé zatemnění místnosti, a dokonce i částečné odhlučnění. Navíc rolety obsahují bezpečnostní článkové pružiny, které drží lamely v rovině, a také brání násilnému zdvihnutí. Pečlivě si vybíráme dodavatele a stojíme si za jejich kvalitou materiálu a odolností proti všem povětrnostním vlivům.

Nejjednodušší je ovládání předokenních rolet pomocí pohonu, kde lze celý dům napojit na tzv. centrální systém a ovládat na dálku, například přes váš mobilní telefon (tzv. automatizace domácnosti).

Pokud si nevíte rady proč zvolit právě předokenní rolety nebo například jinou variantu jako jsou venkovní žaluzie, přečtěte si článek na našem blogu: Srovnání venkovních žaluzií a předokenních rolet. Pokud si pořád nevíte rady, neváhejte a kontaktujte nás.


Hlavní výhody předokenních rolet:

 

 • Zajištění soukromí a absolutní tmy

 • Ochrana před násilným vniknutím (tzv. bezpečností článková pružina)

 • Výborná tepelná izolace (např. v zimě sníží náklady až o 30% a v létě zajistí příjemný chládek)

 • Tlumí zvuky zvenčí (např. ruch ze silnice)

 • Při nadzvednutí možnost proudění vzduchu přes perforace

Nevýhodou předokenních rolet je jejich nemožnost naklápění.

Nabízíme předokenní rolety s hliníkovými lamely vyráběné na plně automatických linkách a zaručují tak neměnnou kvalitu všech komponentů. Stálost barvy zaručena po mnoho let, odolné i proti znečištěnému prostředí, stanou se pro vás výhodnou investicí. Nejlépe je zvážit vše již při projektování novostavby, a tak předokenní rolety zakomponovat do fasády pomocí tzv. schránek.

Předokenní rolety lze ovládat manuálně ( šnůrou s navíječem) nebo pohonem na vypínač případně dálkovým ovládáním.

Rolety s pohonem na dálkové ovládání Vám můžeme také rozšířit na ovládání přes mobul nebo PC, tzv. chytrou domácnost systémem TAHOMA.

Hlavní výhody elektrických pohonů:

 • Bezpečí

 • Tichý chod

 • Komfort (mohou ovládat i děti, propojení všech oken například přes mobilní telefon)

 • Solární pohon

 • Automatické nastavení poloh rolety v závislosti na denní době

 • Rolety se automaticky zastaví při detekované překážce

Možnosti pro každého zákazníka

Volba správného typu závisí na požadavcích, které budete používat na výrobky. Abychom vyhověli potřebám všech zákazníků, nabízíme širokou paletu hliníkových a ocelových lamel vyplněných polyuretanovou pěnou. Těm z Vás, kteří preferují ochranu proti násilnému vniknutí, doporučujeme extrudované lamely v kombinaci s dalšími ověřenými zabezpečovacími prvky, např. Zajištění na klíč, ryglování a automatické zajištění. Důmyslná konstrukce umožňuje jednoduchou manipulaci s roletami. Ovládacích systémů je několik druhů od ručního ovládání lankem, pásem nebo pružinou až po dálkové ovládání.

Vzhled

Rolety Vám budou dobře sloužit nejen v rodinném domě, na bytech a kancelářích, ale iv prostorách určených pro jakoukoliv podnikatelskou činnost.
Jejich design i široká škála barev dodává celému objektu na atraktivitu a výrazně oživí jeho vzhled.


Předokenní rolety jsou finální výrobky z rolet ALUPROF. Všechny profily mají certifikát shody číslo 0114/02 oprávňující k označení výrobku znakem CE. Výroba našich profilů probíhá na automatických výrobních linkách technikou studeného profilování plechů (s výjimkou PE 41). Roletové profily jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníkového plechu pokrytého dvouvrstvým lakovaným povrchem vytvořeným systémem PUR-PA, který je charakteristický vyšší odolností proti otěru a odolným proti vlivům počasí. Díky těmto profilům se vyznačují dobrou tepelnou a akustickou izolací.


Standardní Venkovní rolety

Lamela PA 39

 

Patří k nejpopulárnějším profilům. O úspěchu této skupiny hovoří skutečnost, že předokenní rolety z nich vyrobené, chrání okna v tisících domů na území celé Evropy. Lamely PA 39 jsou úspěšné kvůli jejich štíhlosti a malé výšce. Díky tomu jsou profily dokonale navíjejí a vejdou se do skřínek malých rozměrů. Při max. šíři do 2800mm a ploše do 6m2 jsou vhodnou variantou pro většinu standardních rozměrů oken.

 


 

Lamela PA 43

 

Jsou určeny pro použití v okenních roletách, ve dveřních otvorech a v nevelkých vitrínách. Lomené jsou vyšší a hrubší než předchozí, ale zato stabilnější. Současně dobré průměry navíjení dovolují umístit tyto rolety v nevelkých skříňkách. Jejich využití je až do 2900mm šíře a plochy 6,5m2.


Lamela PA 52

 

Jsou určeny k použití pro předokenní rolety velkých šířek, pro dveřní otvory a vitríny. Solidní konstrukce zaručuje velkou tuhost profilů při zachování pěkného vzhledu. Speciální pozornost zasluhuje lamela PA 52 z důvodu dokonalých parametrů navíjení, což dovoluje použít skříňky nevelkých rozměrů. Vhodná do max. šíře 4600mm a plochy 8m2.

Díky značné různorodosti profilů a díky bohaté barevné škále, je možné vyrobit předokenní rolety a navíjené brány splňujíc různorodé užitné a architektonické funkce.


Lamela PA 55

 

Lamela PA 55 je určena pro použití u okenních rolet, do dveřních otvorů a výkladních skříní. Solidní konstrukce zaručuje vysokou tuhost profilů, zachování elegantního a proporcionálního vzhledu.

PA 55 je nabízen v provedení s perforací nebo bez ní, v širokém barevném rozsahu odpovídající paletě RAL. Profily se vyznačují velmi dobrou trvanlivostí odstínů a vysokou odolností proti otěru. Profil je odolný vůči působení atmosférických vlivů.

Vhodná do max. šíře 4000mm a plochy 9,5m2.

Hliníkové profily patří k ekologicky čistým výrobkům. Plody neobsahují freonové sloučeniny a barvy použité k výrobě neobsahují kadmium.

Barevné vzory lamel


SPECIÁLNÍ PROVEDENÍ

Venkovní rolety s_onro®

Rolety s_onro® představují unikátní systém venkovního zastínění. Dokazují, že i při stažených roletách může být zachován kontakt s venkovním okolím, což je jinak výhodou především venkovních žaluzií. Profil lamel vychází z nejnovějších poznatků v oblasti průchodu světla a úspory energie. V pootevřeném stavu jsou mezi lamelami prosvětlovací okénka, která se po úplném spuštění roletového závěsu uzavřou. U varianty Light zůstanou prosvětlovací okénka stále otevřená.

 

 

 

Venkovní rolety Panorama a Panorama kombi

rolety s funkcí žaluzie

Venkovní rolety Panorama jsou dokonalou kombinací rolet a žaluzií. Lze je stahovat dolů nebo vytahovat nahoru jako rolety a naklápět jim lamely jako u žaluzií. Umí tak zabezpečit, zastínit, zatemnit a při naklopení lamel propustí dovnitř dostatek vzduchu i světla. Varianta Panorama Plus nabízí navíc ochranu před dotěrným hmyzem díky zabudované drátěné síťce.

 

 

Jak dochází k naklápění lamel? Díky speciálním profilům tvořeným pohyblivou klapkou a pevnou částí lamely s velkými prosvětlovacími a provětrávacími otvory. Tyto profily jsou vyrobeny z kvalitního extrudovaného a práškově lakovaného hliníku. Při úplném zatažení rolety dochází k postupnému otvírání lamelových klapek a tím k odkrývání velkých otvorů v lamelách. Lamely se otvírají shora dolů a postupně, proto mohou být spodní lamely otevřené, zatímco horní zůstávají zavřené. Při vytahování rolet se klapky lamel opět vrátí do zavřené polohy a otvory se tak zakryjí. Lamely potom zdánlivě zase vypadají jako klasické roletové lamely.
Rolety Panorama i Panorama Plus jsou vyráběny z hliníkových komponentů a jsou slučitelné s běžnými roletovými kastlíky, vodícími lištami, pohony a ovládáním. Jsou vhodné pro novostavby, dovybavení i renovace.

 

Lamela Panorama

 

 

 

 

 

 

Máte zájem nebo potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte nás.