Bioklimatické pergoly


BIOKLIMATICKÉ PERGOLY: JAK PRACUJÍ

Bioklimatické pergoly sestávají z technologicky pokročilé střechy, vložené do vhodného architektonického kontextu. Střešní systém je na rozdíl od pevných pergol s nastavitelnými lamelami nebo dálkovým ovládáním.

Jaká je výhoda? Střecha se můžete orientovat podle orientace slunečních paprsků a / nebo větru. V případě deště je krytí hermeticky uzavřeno. Systém je navržen s dostatečným sklonem, aby nedošlo k jeho stagnující dešťové vodě.

Ovšem výhoda bioklimatických pergol neskončila; moůžete se zeptat: Pokrytí, dobře, ale kolem? Je možné instalovat v bioklimatické pergole vhodné boční stěny, mobilní nebo pevné, což je při každé příležitosti skutečný přístřešek. Dokonce i nábytek je víc než variabilní: takový zařízený prostor může být zařízený podle libosti, chráněn od prvků a osvětlený podle potřeby. Výhodou je nejen soukromá instalace, ale také systém, který může být použit i pro rozšíření veřejného prostoru na vnější stranu.

Stručně řečeno, bioklimatické pergoly se mohou stát optimálním řešením, ať už se chcete těšit z venkovního prostoru ve všech ročních obdobích z čistě relaxačních důvodů, nebo pokud hledáte řešení pro využití venkovního prostoru v místě otevřeném pro veřejnost.

PLACEO  –  Samostatně stojící protidešťová pergola

Pergola PLACEO tvoří jedinečný prvek plnící funkci stínění, zastřešení a regulovatelné ventilace. Je navržena v minimalistickém designu s rovinnou střechou a ostrými pravoúhlými rysy nosné konstrukce. V zavřené poloze díky unikátnímu tvaru střešních profilů dokonale odvádí dešťovou vodu a zajišťuje tak udržení suchého
prostředí v prostoru pod pergolou. K zajištění dokonalé odolnosti je pergola vyrobena z pevné hliníkové slitiny s komponenty z nerezavějící oceli.
Ochrana před nežádoucími vlivy počasí – déšť, slunce, sníh apod.
Stínění reguluje teplotu a intenzitu slunečního záření na terase Ventilace a přirozená výměna vzduchu pro dosažení komfortního prostředí.

Přednosti:

• Uzavřený tvar profi lů lamel pro vysokou tuhost a odolnost vůči zatížení větrem a sněhem.
• Integrovaný okap v obvodovém profi lu odvádějící dešťovou vodu nosným sloupem pryč.
• Připravený systém pro implementaci dalších prvků – posuvné hliníkové systémy, stínicí látkové nebo průhledné PVC rolety atd.
• Elektromechanické polohování střešních profi lů pomocí dálkového ovládání.
• Natočení lamel v úhlu až 140°.
• Možnost umístění těsnění mezi jednotlivé lamely, čímž se sníží průvzdušnost střechy pergoly.

Způsoby montáže:
• Vyobrazené pergoly je možné sestavit i v jiných kombinacích, než je zde uvedené.
• Orientace lamel v samostatném poli může být libovolná. Lze ji tedy přizpůsobit aktuálním požadavkům.
• Spojovat lze pouze dvě pergoly. Při větším počtu musí být umístěny vedle sebe jako samostatně stojící.
Technické specifikace:
Rozměry
• Max. 6100 x 4000 mm (W x B)
• Výška 3000 mm (H)
• elektromechanické ovládání
• 900 N/m2 Zatížení

Barevné provedení

• práškově lakovaná dle RAL
• eloxovaný hliník

Modulová pole lze řadit vedle sebe nebo za sebou bez nutnosti zdvojení společných profilů.

         

Pergoly je možno vybavit bočním stíněním.

Boční roletové krytí patří k jednomu z dalších produktů. Jedná se o prvek, který plní celou řadu funkcí. Především stíní, chrání proti větru a díky speciální PVC látce chrání i proti dešti. Primárně jsou screeny využívány jako dopňkové příslušenství pergoly PLACEO. Můžete si vybrat z opravdu široké škály barev, aby rolety dokonale ladily s exteriérem domu.

     

PREHLED_LATEK_ROLLETIX 2017

NOVINKY

V nabídce máme také speciální modelové řady bioklimatických pergol předního italského výrobce.

R600 PERGOKLIMA

Samonosná bioclimatická nebo nástěnná pergola z hliníku s rafinovaným a inovativním designem. 20 x 20 cm okapové okapy s integrovaným sběrem vody ve stojanech. Laminovaný kryt z hliníku od L 22cm x H 4cm nastavitelný od 0 ° do 140 °, kompletní s těsněními a odvodňovacími žlaby na boku. V závislosti na orientaci lamel, struktura nabízí úplnou ochranu nebo částečnou ochranu před slunečním zářením, dokonalou klimatizaci a bezpečný přístřešek proti dešti, který se stává obytným prostorem. Maximální rozměry dosažitelné v jednom modulu L 4,2 x SP 6,0 m s pouze čtyřmi obvodovými sloupky o rozměrech 20x20cm. Exkluzivní provoz s lineárním nízkotlakým motorem. Struktura nabízí další možnosti, jako jsou LED osvětlení nebo závěsy, což vytváří symetrii mezi pergolou a okolním prostředím. Jsou vždy originální a individuální. Nosné profily umožňují použití slunečních clon a zasklení, které jsou dobře integrovány.

 

 

    

R640 PERGOSPACE

POHODLÍ OBÝVACÍHO POKOJE POD ŠIRÝM NEBEM

Samonosná bioclimatická pergola z hliníku s vylepšeným a inovativním designem. Obvodové okapy s odtokem vody jsou integrovány ve stojanech. Integrované ZIP a skleněné uzávěry. Laminovaný kryt z hliníku od L 22cm x H 4cm nastavitelný od 0 do 140 stupňů, kompletní s těsněními a odvodňovacími žlaby na boku. V závislosti na orientaci lamel, struktura nabízí úplnou nebo částečnou ochranu před sluncem, perfektní klimatizace a bezpečný přístřešek z deště, který se stává obytným prostorem.
Maximální rozměry jsou k dispozici v jednom modulu 4,50 x 8,00 m. se čtyřmi / šesti perimetrovými sloupky o rozměrech 20 x 20 cm.
Exkluzivní provoz s lineárním nízkotlakým motorem. Struktura nabízí další možnosti, jako jsou LED osvětlení nebo závěsy, které mohou vytvářet synergie mezi novým prostředím a okolním prostředím, které vytvářejí nová řešení vždy, když jsou originální a přizpůsobené.

 


Výhody:

výhody servis climax

výhody servis climax

výhody servis climax

výhody servis climax výhody servis climax
Doplnění o svislé clony Ochrana před sluncem i deštěm Ventilace vzduchu   Efektivní vzhled Možnost světel do lamel

 Barva konstrukce: 9016Barva konstrukce: 9016Barva konstrukce: 7016

 

Ovládání motorem

mobilní vypínačem ovladačem

chytrým mobilem

   vypínačem

    dálkovým ovladačem